איך לעצב חדר תינוקות?

עיצוב חדרי תינוקות

אחד הדברים הכי מרגשים בחודשי ההיריון, הוא לתכנן את חדרו של התינוק החדש. לפני שאתם יוצאים לחפש בחנויות, או אפילו מתחילים לצבוע את החדר, הנה כמה טיפים לקישוט וליצירת החלל המושלם עבור התינוק שלכם.

הדבר העיקרי שצריך לקחת בחשבון בזמן עיצוב חדרי תינוקות הוא שאתם, כהורים, תצטרכו לחיות עם החדר הזה בבית למשך כמה שנים. לכן, שימו לב אם עיצוב החדר מתנגש בעיצוב של שאר הבית או אם הוא נמצא בהרמוניה יחסית לחדרים האחרים. לפני שאתם טובלים את מברשת הצבע או מתחילים לדפוק מסמר בקיר, דמיינו את החדר הזה כחלק מהבית שלכם. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לעצב את חדר התינוק שלכם כמו מקצוענים:

בחירת נושא קלאסי

בחירת נושא לחדר של התינוק מצריכה מחשבה ותכנון. נושאים מעניקים אחידות, אבל זכרו שהילדים יצמחו והנושא אולי כבר לא יתאים להם. אם בכול זאת אתם מעדיפים לעצב על פי נושא, בחרו משהו שיתאים לשנים ארוכות יותר כמו פרחים, נושאים מהטבע ומהעולם הימי. אפשר להשתמש גם בדמויות קלאסיות שכנראה יחזיקו מעמד כמה שנים נוספות, ולמשל, לעטר את הקיר בחדר בעזרת טכניקת חיתוך בלייזר של מדבקות ויניל שמספקות מדבקות עם דמויות מקסימות שפעוטות אוהבים. אפשר לבחור במדבקות שקופות או לבנות, ובמדבקות בצבע או בשחור לבן.

בחירת צבעים

הרעיון הישן שוורוד בהיר מתאים לבנות ותכלת לבנים, נזרק מזמן לפח האשפה של הזמן. כתום סורבה, ירוק ליים וטורקיז בהיר, מעטרים לא מעט קירות בחדרי תינוקות בימינו.

אבל, השאלה אם לבחור בגווני פסטל שאולי מרגיעים את התינוק או בגוונים צבעוניים שיגרמו לתינוק להרגיש חוסר מנוחה, היא שאלה שהורים רבים מתלבטים בה. לפי ד”ר גלן ב. ארל, לצבעים אין שום השפעה על תינוקות שזה עתה נולדו, רק בגיל 3-2 חודשים הם מתחילים להבחין בין הצבעים, ובגיל 6 חודשים הם יכולים ממש לראות צבעים. תינוקות לא נרגעים או הופכים לחסרי מנוחה בגלל צבעים. וכאמור, התינוקות אפילו לא יכולים לראות הצבעים עד שהם בני מספר חודשים. כך אין שום משמעות לצבעים, חוץ מאמצעי למידה ועניין. אז אפשר להתחיל לטבול את המברשת בצבע ולצבוע את הקירות בגוון שרציתם.

להיכנס להילוך

כשמדובר על עיצוב חדרי תינוקות, אנחנו בדרך כלל מדמיינים כל מיני חפצים חמודים של התינוק שצריכים להימצא בחדר וביניהם גם כמה רהיטים שכדאי להוסיף למרחב של הבייבי שלכם, כמו:

שולחן החלפה: חשוב שיהיה לכם מקום נוח לחתל את התינוק. יש שמסתפקים בשידה גבוהה ולא רואים צורך במתקן מיוחד. אבל, אם אתם בוחרים לרכוש שולחן החתלה מסורתי, חפשו אחד כזה שגם הופך לשידה כדי שלא תבזבזו סתם כסף לזמן קצר, יחסית.

שידה: לא כל דבר אפשר לתלות בארון. שידה קטנה, או שידה שיכולה לגדול יחד עם התינוק שלכם, היא הרהיט המתאים. זכרו שצריך לאבטח ולחבר את השידה לקיר, בעיקר אם זו שידה גבוהה. אתם לא רוצים שהיא תתגלגל על גבי הפעוט כשהוא מתחיל לטפס עליה. הוסיפו לרהיט גם ארגונית לשידת החתלה מעוצבת ויפה שתוכל לעזור לכם לשמור על הסדר ולהוסיף נוי לחדר.

אחסון: פעוטות קטנים מגיעים עם המון חפצים קטנים. השימוש בפחים צבעוניים לאחסון, סלי בד ומיכלי נצרים יעזרו לכם לשמור שלא יהיה בלגן. הם גם פונקציונליים וגם נעימים לעין.

תאורה: מנורות לילה או אהילים לחדרי ילדים זמינים היום בשוק בצורות מקסימות, כמו מנורה בצורת ארנב תינוק או מנורת פטרייה. תאורת לילה חשובה מאוד כדי שהתינוק לא יתעורר לחושך מוחלט וגם כדי שאתם, ההורים, לא תגששו באפילה כשהוא יעיר אתכם בבכי.

אהילים לחדרי ילדים - חיפושית אדומה