איך תעסיקו את הילדים בחורף? כמה רעיונות נחמדים

חורף חמים עם משחקי קופסא, פאזלים ועוד רעיונות נחמדים

עכשיו, כשהחורף כבר הגיע, זה הזמן לדאוג לתעסוקה מתאימה לילדים, במיוחד כשקר מאד בחוץ וגשום. בין אם אתם מתגוררים בבית צמוד קרקע או בדירה בבית דירות משותף, תוכלו לארגן לילדים שלכם, ולא משנה בני כמה הם, לא מעט פעילויות מהנות, המתאימות במיוחד לימי החורף. תוהים איך להעסיק את הילדים בתקופה הזו? הנה כמה רעיונות:

  • תחרות כוכב נולד לילדים – הנה רעיון נהדר שיכול להתאים לילדים בני כל הגילאים, רעיון לפעילות שאפשר לארגן בתוך הבית. הילדים שלכם וודאי מכירים היטב את תחרות כוכב נולד וכל תחרויות המוסיקה והשירה שמשודרות בטלוויזיה. זה הזמן לתת לעצמכם ובעיקר לילדים שלכם לבטא את יכולת השירה שלהם וליהנות מיום חורפי מוסיקלי במיוחד. תוכלו לבחור שירים בנושאים שונים ולערוך תחרות בין הילדים לבינכם, המבוגרים או בין הילדים שלכם לחבריהם.
  • מאסטר שף לצעירים שבחבורה – אם הילדים שלכם אוהבים לעזור לכם לפעמים במטבח ואתם מחפשים רעיון לפעילות קצת אחרת, פעילות יצירתית שאפשר לארגן בבית, תחרות מאסטר שף לצעירים שבחבורה היא רעיון מושלם! כמובן שחשוב להתאים אותה לגיל הילדים: למשל, אם מדובר בילדים קטנטנים, אפשר להציע להם להכין מנות פשוטות שאינן כרוכות בשימוש בסכינים חדים או בשימוש במכשירי החשמל השונים. הכנת כדורי שוקולד יכולה להיות פתרון נהדר לצעירים מאד. אם הילדים בוגרים יותר, אפשר לארגן תחרות אפייה או תחרות של סלטים בטעמים שונים. כמובן שאחר כך אפשר לארגן לכל בני המשפחה ארוחה טובה מהמטעמים השונים שהכינו הילדים במסגרת התחרות.
  • משחקי קופסא מסוגים שוניםמשחקי הקופסא מלווים אותנו כבר עשרות שנים ומהווים פתרון מצוין לפעילות חורפית כיפית במיוחד. ישנם סוגים שונים של משחקי קופסא, כמו פאזלים לילדים היוצרים תמונות יפהפיות ועוד. מדובר בפעילות שאפשר לעסוק בה במשך תקופה ארוכה בהתאם למספר חלקי הפאזל. במידה והילדים קטנים, כדאי לחפש משחקי קופסא או פאזלים לילדים שמתאימים לצעירים. אם הם גדולים, ניתן למצוא גם משחקים מאתגרים מאד שמתאימים לגילאים המבוגרים יותר.

משחקי קופסא

  • זה הזמן לנקות יחד את הבית – נצלו את הגשם ואת הקור בחוץ ובקשו מהילדים לעזור לכם במטלות הבית, כולל ניקיונו. תנו לכל ילד מטלה שמתאימה לגיל שלו וגם ליכולות שלו וככה תוכלו יחד להעביר זמן איכות ו”על הדרך” לעסוק בפעילות חשובה. לפני שמתחילים בניקיון כדאי לעבור עם הילדים על החדרים השונים ועל המשימות שיש לבצע ולהסביר בצורה ברורה על כל אחת מהן. לילדים הקטנים אפשר לתת מטליות לחות לנקות אבק ומהגדולים יותר אפשר לבקש לטאטא את הרצפה, להחליף מצעים במיטות שבחדרי הבית השונים ועוד. חשוב להקפיד להרחיק מהילדים את חומרי הניקיון ולוודא שאינם מתקרבים לשקעי החשמל או לפריטים שבירים.
  • צביעה של מגוון דפים להדפסה – אם יש לכם מדפסת בבית, תוכלו להדפיס היום מגוון דפים להדפסה עם איורים שונים שאפשר לצבוע. חלקם מתאימים לילדים צעירים מאד וחלקם לגדולים. אפשר לארגן בבית פינת יצירה עם הדפים שנועדו לצביעה יחד עם צבעים וחומרים נוספים, שניתן להדביק על הדפים לאחר הצביעה ולהפוך אותה ליצירת אמנות של ממש.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *