מדריך הצעצועים – איך בוחרים צעצועים מתאימים עפ"י גיל הילד

כשאתם מתכוננים לקנות צעצועים חדשים לילדכם זכרו להתאים אותם לגיל הילד.

ילדים עוברים שלבי התפתחות שונים בגילאים שונים והצעצועים שאתם בוחרים עבורם צריכים להפעיל ולגרות את מוחם בזמן שהם משחקים.

בחרו את קטגוריית הגיל המתאימה לילדכם ובדקו במדריך הבא אלו צעצועים מומלצים לגילו.

עגלת צעצוע עם עצועים
צעצועים לתינוקות

מהרגע בו הילד או הילדה שלכם נולדים ועד לרגע בו הם מגיעים לגיל שנה הם עוברים תהליך התפתחות מדהים. צעצועים בגיל הזה צריכים לגרות את החושים של התינוק. במיוחד את חוש הראייה, המגע והשמיעה. מהסיבה הזאת צעצועים רבים בגיל הזה צבעוניים מאוד, משמיעים קולות וצלילים ובעלי טקסטורות שונות. צעצועים בגיל זה צריכים להיות קלי משקל, רכים וקלים לתפיסה לידיים קטנטנות. צעצועים פופולריים בגיל זה הם משחקים שמגיבים לתינוק, רעשנים ונשכנים.

צעצועים לפעוטות מגיל 1 עד 3

לפעוטות יש המון אנרגיה. הם מחפשים כל הזמן לחקור את סביבתם ולבדוק כל דבר. הם אוהבים פעילויות פיזיות: להפיל, לדחוף, למשוך, למלא ולרוקן. בגיל הזה סקרנות הילדים אינה יודעת גבולות וזהו גיל מצוין למשחקי חקירה וגילוי. הצעצועים הכי טובים לגיל זה הם כאלו שיעודדו אותם לחקור את העולם, לפתח את כישורי השפה שלהם, להשתמש בידיים שלהם ולהתחיל בניסיונות ראשונים של משחקי דמיון. דוגמאות למשחקים פופולריים בגיל זה: עגלת סופרמרקט, קוביות בנייה, בימבות, ספרים ומגוון צעצועים שמשמיעים שירים וסיפורים.

צעצועים לילדי הגן

בגיל הזה הילדים אוהבים משחקי דמיון, משחקים מאתגרים וכיפים. משחקים רבים לגיל זה עושים שימוש בטכנולוגיות חדישות והצעצועים כוללים: רכבים ממונעים, פסנתרים וכלי נגינה צעצוע אחרים, אופניים וקורקינטים, ערכות יצירה ומדע ועוד צעצועים רבים אחרים. דוגמאות נוספות לצעצועים פופולריים בגיל זה: צעצועים של פיראטים, כלי מטבח ובישול, דינוזאורים ונסיכות.

צעצועים לילדים בגיל 5 עד 8

זהו גיל מקסים בו הילדים סקרנים מאוד ומחפשים כל הזמן לחקור, להמציא וליצור. ילדים בגיל חמש עד שמונה אוהבים מאוד משחקים שעוזרים להם להפעיל את הדמיון. דוגמאות לצעצועים פופולריים בגיל זה: דמויות משחק וערכות הרכבה עם דמויות של גיבורי על. בובות ברבי או ווינקס ואביזרי הלבשה לבובות. בתי בובות ואביזרים לבתי בובות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *